ISTC 1921 a fost învinsă de Atletic Olimpia Gherla

Industria Sârmei 1921 a jucat în etapa a III-a a campionatului ligii a IV-a contra echipei Atletic Olimpia Gherla, meci pe care l-a pierdut.

Meciul a fost disputat pe terenul din Câmpia Turzii, însă acest lucru nu a fost un avantaj pentru sportivii ISTC, gherlenii impunându-se cu scorul de 5-1.

Primul și singurul gol înscris de către fotbaliștii ISTC 1921 Câmpia Turzii a fost marcat în minutul 20, după o lovitură de la 20 de metri.

Primul gol al meciului a fost marcat Chendrean imediat după începerea partidei, în minutul 2. După alte două minute, Bondor a înscris din nou pentru Atletic Olimpia Gherla. Celelalte goluri au fost marcate de gherlenii Rus și Mureșan.