Programul complet al derby-urilor din noua ediție a Ligii a IV-a


Pentru noua ediție a Ligii a IV-a s-au înscris 15 echipe clujene. Printre acestea, se află și echipe precum ”U” Cluj, Sticla Arieșul Turda, ISCT 1921 Câmpia Turzii, Olimpia Gherla etc.

Derby-urile au fost programate, urmând ca în cele 15 etape care vor fi derulate, fiecare echipă să demonstreze că este cea mai bună. În prima etapă, care se va desfășura la sfârșitul acestei săptămâni, ISCT 1921 Câmpia Turzii va juca pe teren propriu cu Unirea Florești.

Programul complet al celor 15 etape:

Etapa 1

Vulturul Mintiu-Gherlii – Unirea Triteni

Armenopolis Gherla – CFR Dej

Arieşul M. Viteazu – Someşul Gilău

Industria Sârmei C. Turzii – Unirea Floreşti

Viile Dejului – Sticla Arieşul Turda

CS Floreşti – Olimpia Gherla

Ardealul Cluj – Viitorul M. Georgescu

“U” Cluj STĂ

Etapa 2

Unirea Triteni – “U” Cluj

CFR Dej – Vulturul M. Gherlii

Someşul Gilău – Armenopolis Gherla

Unirea Floreşti – Arieşul M Viteazu

Arieşul Turda – ISCT

Olimpia Gherla-Viile Dejului

Viitorul – CS Floreşti

Ardealul STĂ

Etapa 3

“U” Cluj – CFR Dej

Vulturul – Someşul

Armenopolis – Unirea Floreşti

Arieşul M Viteazu – Sticla Turda

ISCT – Olimpia

Viile Dejului – Viitorul

CS Floreşti – Ardealul

Unirea Triteni STĂ

Etapa 4

CFR Dej – Unirea Triteni

Someşul – “U” Cluj

Unirea Floreşti – Vulturul M. Gherlii

Sticla Turda – Armenopolis

Olimpia Gherla – Arieşul M Viteazu

Viitorul – ISCT

Ardealul – Viile Dejului

CS Floresti STĂ

Etapa 5

Unirea Triteni – Someşul

“U” Cluj – Unirea Floreşti

Vulturul – Sticla Turda

Armenopolis – Olimpia

Arieşul M Viteazu – Viitorul

ISCT – Ardealul

Viile Dejului – CS Floreşti

CFR Dej STĂ

Etapa 6

Sticla Turda – “U” Cluj

Olimpia – Vulturul

Viitorul – Armenopolis

Ardealul – Arieşul M Viteazu

CS Floreşti – ISCT

Unirea Floreşti – Unirea Triteni

Someşul – CFR Dej

Viile Dejului STĂ

Etapa 7

“U” Cluj – Olimpia

Vulturul – Viitorul

Armenopolis – Ardealul

Arieşul M Viteazu – CS Floreşti

ISCT – Viile Dejului

CFR Dej – Unirea Floreşti

Unirea Triteni – Sticla Turda

Someşul Gilău STĂ

Etapa 8

Viitorul – “U” Cluj

Ardealul – Vulturul

CS Floreşti – Armenopolis

Viile Dejului – Arieşul M Viteazu

Olimpia Gherla – Unirea Triteni

Sticla Turda – CFR Dej

Unirea Floreşti – Someşul

ISCT STĂ

Etapa 9

“U” Cluj – Ardealul

Vulturul – CS Floreşti

Armenopolis – Viile Dejului

Arieşul M Viteazu – ISCT

Someşul Gilău – Sticla Turda

CFR Dej – Olimpia

Unirea Triteni – Viitorul

Unirea Floreşti STĂ

Etapa 10

CS Floreşti – “U” Cluj

Viile Dejului – Vulturul

ISCT – Armenopolis

Ardealul – Unirea Triteni

Viitorul – CFR Dej

Olimpia – Someşul

Sticla Turda – Unirea Floreşti

Arieşul M.Viteazu STĂ

Etapa 11

“U” Cluj – Viile Dejului

Vulturul – ISCT

Armenopolis – Arieşul M Viteazu

Unirea Triteni – CS Floreşti

CFR Dej – Ardealul

Someşul – Viitorul

Unirea Floreşti – Olimpia

Sticla Turda STĂ

Etapa 12

Arieşul M  Viteazu – Vulturul

ISCT – “U” Cluj

Viile Dejului – Unirea Triteni

Ardealul – Someşul

Viitorul – Unirea Floreşti

Olimpia – Sticla Turda

CS Florești – CFR Dej

Armenopolis STĂ

Etapa 13

Vulturul M Gherlii – Armenopolis

“U” Cluj – Arieşul M Viteazu

Unirea Triteni – ISCT

CFR Dej – Viile Dejului

Someşul – CS Floreşti

Unirea Floreşti – Ardealul

Sticla Turda – Viitorul

Olimpia STĂ

Etapa 14

Armenopolis – “U” Cluj

Arieşul M Viteazu – Unirea Triteni

ISCT – CFR Dej

Viile Dejului – Someşul

CS Floreşti – Unirea Floreşti

Ardealul – Sticla Turda

Viitorul – Olimpia

Vulturul STĂ

Etapa 15

“U” Cluj – Vulturul

Unirea Triteni – Armenopolis

CFR Dej – Arieşul M Viteazu

Someşul – ISCT

Unirea Floreşti – Viile Dejului

Sticla Turda – CS Floreşti

Olimpia – Ardealul

Leave a Reply

By continuing to use the site, you agree to the use of cookies. more information

The cookie settings on this website are set to "allow cookies" to give you the best browsing experience possible. If you continue to use this website without changing your cookie settings or you click "Accept" below then you are consenting to this.

Close